Melnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Melnica
Fshat
Vendndodhja
Melnica is located in Maqedonia e Veriut
Melnica
Melnica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 427 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 38′ 30″ Veri

21° 35′ 24″ Lindje

Popullsia 743 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit më 2002 fshati ka një popullsi të përzier, me turqit si shumicë te këtij vendbanimi.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Kombësia Banorë Përqindja
Turq 368 (53.56)%
Maqedonë 304 (40.91)%
Shqiptarë 14 (1.8)%
Boshnjakë 14 (1.8)%
Të tjerë 33 (4.44)%
Flag of North Macedonia.svg Ky artikull me tematikë në lidhje me gjeografinë e Maqedonisë së Veriut është një faqe cung. Ju mund të ndihmoni Wikipedia-n duke e përmirësuar atë.