Mennessis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mennessis
Komunë
noform
Pamje nga Mennessis
Vendndodhja
Mennessis is located in Franca
Mennessis
Mennessis
49°41′38″V 3°16′22″L / 49.693888888889°V 3.2727777777778°L / 49.693888888889; 3.2727777777778Koordinatat: 49°41′38″V 3°16′22″L / 49.693888888889°V 3.2727777777778°L / 49.693888888889; 3.2727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Popullsia 424 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02474


Mennessis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mennessis ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mennessis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale