Menneville, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Menneville
Komunë
noform
Pamje nga Menneville
Stema_figura
Vendndodhja
Menneville is located in Franca
Menneville
Menneville
49°25′09″V 4°00′30″L / 49.419166666667°V 4.0083333333333°L / 49.419166666667; 4.0083333333333Koordinatat: 49°25′09″V 4°00′30″L / 49.419166666667°V 4.0083333333333°L / 49.419166666667; 4.0083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.29 km2
Popullsia 414 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02475


Menneville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Menneville ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 7.29 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Menneville (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale