Mennevret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mennevret
Komunë
noform
Pamje nga Mennevret
Vendndodhja
Mennevret is located in Franca
Mennevret
Mennevret
49°59′05″V 3°33′22″L / 49.984722222222°V 3.5561111111111°L / 49.984722222222; 3.5561111111111Koordinatat: 49°59′05″V 3°33′22″L / 49.984722222222°V 3.5561111111111°L / 49.984722222222; 3.5561111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.89 km2
Popullsia 634 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02630
INSEE 02476


Mennevret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mennevret ka një popullsi prej 634 banorë dhe sipërfaqe 11.89 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mennevret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale