Merlieux-et-Fouquerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merlieux-et-Fouquerolles
Komunë
noform
Pamje nga Merlieux-et-Fouquerolles
Vendndodhja
Merlieux-et-Fouquerolles is located in Franca
Merlieux-et-Fouquerolles
Merlieux-et-Fouquerolles
49°31′01″V 3°30′17″L / 49.516944444444°V 3.5047222222222°L / 49.516944444444; 3.5047222222222Koordinatat: 49°31′01″V 3°30′17″L / 49.516944444444°V 3.5047222222222°L / 49.516944444444; 3.5047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Popullsia 280 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02478


Merlieux-et-Fouquerolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Merlieux-et-Fouquerolles ka një popullsi prej 280 banorë dhe sipërfaqe 5.77 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Merlieux-et-Fouquerolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale