Merval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merval
Komunë
noform
Pamje nga Merval
Vendndodhja
Merval is located in Franca
Merval
Merval
49°21′04″V 3°41′48″L / 49.351111111111°V 3.6966666666667°L / 49.351111111111; 3.6966666666667Koordinatat: 49°21′04″V 3°41′48″L / 49.351111111111°V 3.6966666666667°L / 49.351111111111; 3.6966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.36 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02479


Merval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Merval ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 3.36 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Merval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale