Mesbrecourt-Richecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mesbrecourt-Richecourt
Komunë
noform
Pamje nga Mesbrecourt-Richecourt
Vendndodhja
Mesbrecourt-Richecourt is located in Franca
Mesbrecourt-Richecourt
Mesbrecourt-Richecourt
49°42′07″V 3°32′30″L / 49.701944444444°V 3.5416666666667°L / 49.701944444444; 3.5416666666667Koordinatat: 49°42′07″V 3°32′30″L / 49.701944444444°V 3.5416666666667°L / 49.701944444444; 3.5416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Popullsia 300 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02480


Mesbrecourt-Richecourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mesbrecourt-Richecourt ka një popullsi prej 300 banorë dhe sipërfaqe 8.98 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mesbrecourt-Richecourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale