Mesnil-Saint-Laurent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mesnil-Saint-Laurent
Komunë
noform
Pamje nga Mesnil-Saint-Laurent
Vendndodhja
Mesnil-Saint-Laurent is located in Franca
Mesnil-Saint-Laurent
Mesnil-Saint-Laurent
49°49′46″V 3°21′17″L / 49.829444444444°V 3.3547222222222°L / 49.829444444444; 3.3547222222222Koordinatat: 49°49′46″V 3°21′17″L / 49.829444444444°V 3.3547222222222°L / 49.829444444444; 3.3547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Popullsia 447 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02720
INSEE 02481


Mesnil-Saint-Laurent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mesnil-Saint-Laurent ka një popullsi prej 447 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mesnil-Saint-Laurent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale