Messé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Messé
Komunë
noform
Pamje nga Messé
Vendndodhja
Messé is located in Franca
Messé
Messé

Koordinatat: 46°15′55″V 0°06′55″L / 46.26528°V 0.11528°L / 46.26528; 0.11528

Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Celles-sur-Belle
Kryetari Patrick Dodin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.31 km2
Lartësia 121-149 m (m.n.d.)
Popullsia 190 banorë (2016)
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79120
INSEE 79177
Koordinatat 46° 15′ 55″ Veri

0° 06′ 55″ Lindje


Aigonnay është një komunëdepartamentin Deux-Sèvres, në perëndim të Francës.