Met Bega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Met Bega ishte një aktor i humorit i cili lindi në Tiranë. Ai ishte një aktor i rëndësishëm i komedisë shqiptare, duke marrë pjesë në shumë filma, si "Dy herë mat", "Edhe ashtu edhe kështu", "Stolat në park" dhe "Telat për violinë".

Jetëshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Met Bega ka lindur në Tiranë më 7 gusht 1946 dhe u nda nga jeta në Tiranë më 21 prill 2015.[1]

Veprimataria profesionale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shuhet në moshën 69-vjeçare humoristi i madh Met Bega". BalkanWeb.com. 21 prill 2015. Marrë më 18 mars 2024.

Shiko edhe:[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mariana Kondi