Edhe ashtu edhe kështu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Filmi Edhe ashtu edhe kështu prodhim i vitit 1989.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teoriku Apostol Sako shkruan artikuj dhe jep leksione mbi dashurinë e lirë të rinisë në një kohë kur një konflikt i madh ndodh në familjen tij. E bija Alma studente e inxhinierisë dashuron një këngëtar atëherë kur i ati do ta martojë me një diplomat. Konflikti zgjidhet përmes situatave komike.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne sfond dëgjohen edhe këngët e atyre viteve neper festivale si Irma Libohova, Parashqevi Simaku etj.