Meurival

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meurival
Komunë
noform
Pamje nga Meurival
Vendndodhja
Meurival is located in Franca
Meurival
Meurival
49°21′27″V 3°45′40″L / 49.3575°V 3.7611111111111°L / 49.3575; 3.7611111111111Koordinatat: 49°21′27″V 3°45′40″L / 49.3575°V 3.7611111111111°L / 49.3575; 3.7611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.89 km2
Popullsia 51 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02482


Meurival është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Meurival ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 2.89 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Meurival – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale