Michael Baur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael Baur
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael Baur
Data e lindjes (1969-04-16) 16 Prill, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesInnsbruck, Austria
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1996Tirol Innsbruck
1997Urawa Reds
1997-2002Tirol Innsbruck
2002-2003Hamburg
2003-2007Pasching
2007-2009LASK Linz
Ekipi kombëtar
1990–2002Australia40(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael Baur (lindur më 16 Prill 1969) është një ish-futbollist austriak.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin austriak ka luajtur 40 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja austriake
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 7 0
1992 7 1
1993 6 1
1994 1 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 2 1
2001 8 2
2002 7 0
Gjithsej 40 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]