Michael McGlinchey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael McGlinchey
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael McGlinchey
Data e lindjes (1987-01-07) 7 Janar, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesWellington, Zelanda e Re
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005-2009Celtic
2007-2008Dunfermline Athletic
2009-2014Central Coast Mariners
2010Motherwell
2014Vegalta Sendai
2014-Wellington Phoenix
Ekipi kombëtar
2009–Stampa:NZLf52(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael McGlinchey (lindur më 7 Janar 1987) është një futbollist zelandeze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin zelandeze ka luajtur 52 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NZLf
Vite Ndeshje Gola
2009 3 0
2010 4 0
2011 3 1
2012 11 2
2013 4 0
2014 5 0
2015 3 1
2016 7 0
2016 5 0
2017 7 1
Gjithsej 52 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]