Milos Degenek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Milos Degenek
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMilos Degenek
Datëlindja (1994-04-28) 28 prill 1994 (29 vjeç)
VendlindjaKnin, Kroacia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2013–2015VfB Stuttgart II9(0)
2015–20171860 Munich33(1)
2017–2018Yokohama F. Marinos37(2)
2018Crvena zvezda20(0)
2019Al-Hilal11(0)
2019–Crvena zvezda58(2)
Karriera ndërkombëtare
2016–Australia32(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Milos Degenek (lindur më 28 Prill 1994) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2016 5 0
2017 10 0
2018 5 1
2019 8 0
2021 4 0
Gjithsej 32 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]