Mimoza Hamidi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mimoza Hamidi (lindur më 28 Prill 1998) është një futbolliste shqiptare me origjinë nga Lugina e Preshevës, e cila luan si sulmuese për klubin zviceran Basel dhe është paraqitur për kombëtaren shqiptare të femrave .

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hamidi ka luajtur për Kombëtaren e Shqipërisë, duke u paraqitur për ekipin gjatë ciklit kualifikues të FIFA-s për Kupën e Botës për Femra 2019 . [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Women World Cup Qualifiers Europe 2017/2018 » Teams (Albania)". WorldFootball.net (në anglisht). Marrë më 29 gusht 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]