Mina Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mina Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëMina Tanaka
Data e lindjes (1994-04-28) 28 Prill, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTajlanda
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Nippon TV Beleza137(78)
Ekipi kombëtar
2013–Japonia35(14)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mina Tanaka (田中 美南 Tanaka Mina?, lindur më 28 Prill 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 14 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 4 1
2014 0 0
2015 2 0
2016 0 0
2017 14 5
2018 15 8
Gjithsej 35 14

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine., 2018 Japan Football Association(japonisht)