Minako Takashima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minako Takashima
Të dhënat personale
Emri i plotëMinako Takashima
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–1993Nissan FC Ladies
1994–????Shiroki FC Serena
Ekipi kombëtar
1994Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Minako Takashima (高嶋 美奈子 Takashima Minako?) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]