Mio Otani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mio Otani
Të dhënat personale
Emri i plotëMio Otani
Data e lindjes (1979-05-05) 5 Maj, 1979 (42 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2008Tasaki Perule FC180(150)
Ekipi kombëtar
2000–2007Japonia73(31)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mio Otani (大谷 未央 Ōtani Mio?, lindur më 5 Maj 1979) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 73 ndeshje dhe ka shënuar 31 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 5 0
2001 11 9
2002 10 2
2003 14 13
2004 10 7
2005 7 0
2006 9 0
2007 7 0
Gjithsej 73 31

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]