Mirdi Limani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mirdi Limani është një Kick-Boksier i mirënjohur shqiptar nga Struga, Maqedoninë e Veriut, i cili luftërat e tij ndërkombëtare i zhvillon nën flamurin Kombetar Shqiptar. Ai ështe shpallur 7 herë Kampion Botëror në 4 versione të Kik-Boksit. Mirdi Limani jeton dhe vepron ne FrankfurtGjermanisë.

Titujt[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • WKA Kampion i Gjermanisë në vitin 1997
  • WKA Kampion intern. i Gjermanisë në vitin 1998
  • WKA Kampion Europian në vitin 1999
  • WKA Kampion Interkontinental në vitin 2000
  • WKA Kampion Botëror në vitin 2001
  • WKA Kampion Botëror në vitin 2002
  • WTKL Kampion Botëror në vitin 2003
  • WMAO Kampion Botëror në vitin 2004
  • ISKA Kampion Botëror në vitin 2006

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]