Missy-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Missy-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Missy-aux-Bois
Vendndodhja
Missy-aux-Bois is located in Earth
Missy-aux-Bois
Missy-aux-Bois (Earth)
49°20′12″V 3°15′02″L / 49.336666666667°V 3.2505555555556°L / 49.336666666667; 3.2505555555556Koordinatat: 49°20′12″V 3°15′02″L / 49.336666666667°V 3.2505555555556°L / 49.336666666667; 3.2505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.04 km2
Popullsia 114 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02485


Missy-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Missy-aux-Bois ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 3.04 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Missy-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale