Missy-lès-Pierrepont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Missy-lès-Pierrepont
Komunë
noform
Pamje nga Missy-lès-Pierrepont
Vendndodhja
Missy-lès-Pierrepont is located in Franca
Missy-lès-Pierrepont
Missy-lès-Pierrepont
49°37′57″V 3°47′11″L / 49.6325°V 3.7863888888889°L / 49.6325; 3.7863888888889Koordinatat: 49°37′57″V 3°47′11″L / 49.6325°V 3.7863888888889°L / 49.6325; 3.7863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.6 km2
Popullsia 107 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02486


Missy-lès-Pierrepont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Missy-lès-Pierrepont ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 6.6 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Missy-lès-Pierrepont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale