Missy-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Missy-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Missy-sur-Aisne
Vendndodhja
Missy-sur-Aisne is located in Franca
Missy-sur-Aisne
Missy-sur-Aisne
49°23′12″V 3°26′08″L / 49.386666666667°V 3.4355555555556°L / 49.386666666667; 3.4355555555556Koordinatat: 49°23′12″V 3°26′08″L / 49.386666666667°V 3.4355555555556°L / 49.386666666667; 3.4355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.25 km2
Popullsia 662 banorë
Dendësia 204 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02487


Missy-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Missy-sur-Aisne ka një popullsi prej 662 banorë dhe sipërfaqe 3.25 km², me një dendësi prej 204 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Missy-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale