Mitchell Duke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitchell Duke
Të dhënat personale
Emri i plotëMitchell Duke
Data e lindjes (1991-01-18) 18 Janar, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesLiverpool, Australia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011-2015Central Coast Mariners
2011Blacktown City
2015-Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
2013Australia4(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitchell Duke (lindur më 18 Janar 1991) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2013 4 2
Gjithsej 4 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]