Mito Isaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mito Isaka
Të dhënat personale
Emri i plotëMito Isaka
Data e lindjes (1976-01-25) 25 Janar, 1976 (44 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994Urawa Reds
1995–????Iga FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1997–2002Japonia46(15)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mito Isaka (井坂 美都 Isaka Mito?, lindur më 25 Janar 1976) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 46 ndeshje dhe ka shënuar 15 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
1998 6 3
1999 14 5
2000 5 0
2001 11 7
2002 9 0
Gjithsej 46 15

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]