Miya Muqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miya Muqi
Informacione personale
Vendlindja Singapor
Kombësia Kineze

Miya Muqi (Kinezisht: 母其彌雅; lindi më 24 maj 1987) është aktore kineze. Ajo filloi të bëhej si modele që nga mosha 14 vjeçare dhe është udhëzuese profesionale e jogës. Përveç që është mësuese e jogës dhe vallëzimit, ajo poashtu është mësuese e taekwondo.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2014 Tomb Robber
2016 The Monkey King 2
2017 Kung Fu Yoga Noumin[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "功夫瑜伽 (2016)". movie.douban.com. Marrë më 18 qershor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]