Moÿ-de-l'Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moÿ-de-l'Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Moÿ-de-l'Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Moÿ-de-l'Aisne is located in Franca
Moÿ-de-l'Aisne
Moÿ-de-l'Aisne
49°45′09″V 3°21′45″L / 49.7525°V 3.3625°L / 49.7525; 3.3625Koordinatat: 49°45′09″V 3°21′45″L / 49.7525°V 3.3625°L / 49.7525; 3.3625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.26 km2
Popullsia 971 banorë
Dendësia 155 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02610
INSEE 02532


Moÿ-de-l'Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Moÿ-de-l'Aisne ka një popullsi prej 971 banorë dhe sipërfaqe 6.26 km², me një dendësi prej 155 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moÿ-de-l'Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale