Mohammed Saeid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mohammed Saeid
Mohammed Saeid.jpg
Të dhënat vetjake
Datëlindja24 dhjetor 1990
VendlindjaÖrebro, Suedi
Gjatësia1.70 m (5 ft 7 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
IK Sirius
Numri26
Karriera rinore
0–2002BK Forward
2002–2009West Bromwich Albion
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2009–2011BK Forward56(8)
2012–2014Örebro SK68(7)
2015–2016Columbus Crew SC50(0)
2017Minnesota United3(0)
2017Colorado Rapids29(1)
2018Lyngby BK6(0)
2018–IK Sirius0(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Mohammed Khalid Saeid (lindi më 24 dhjetor 1990) është futbollistë suedezë i cili luan si mesfushor për IK Sirius.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mohammed Saeid u bë futbollist 11-vjeçar në klubin anglez West Bromwich Albion, ku u rekrutua nga BK Forward. Ai u kthye në BK Forward në vitin 2009. Në vitin 2011, ai shënoi tetë gola nga mesi i fushës. Kjo bëri që disa klube suedeze si AIK Fotboll, Malmö FF dhe Mjällby AIF të shfaqin interesim për të.[1]

Para sezonit të vitit 2012, Said nënshkroi kontratë për Örebro SK.[2] Pas disa vitesh në Örebro SK, Said shkoi në Columbus Crew SC pas skadimit të kontratës së tij në dhjetor.[3]

Pas disa viteve në SHBA dhe Danimarkë, Said u kthye në Suedi, këtë herë tek IK Sirius, duke nënshkruar kontratë deri më 2021.[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Saied jagas av MFF och AIK". NA. Marrë më 20 prill 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Mohammed Saeid klar för ÖSK Fotboll". Örebro SK. Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2013. Marrë më 20 prill 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "MLS: Crew signs Swedish midfielder". TheColumbus Dispatch. Arkivuar nga origjinali më 31 tetor 2014. Marrë më 29 tetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Mohammed Saeid klar för Sirius". IK Sirius. 3 gusht 2018. Marrë më 31 gusht 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)