Mokreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mokreni
Мокрени
Fshat
noform
Vendndodhja
Mokreni is located in Maqedonia e Veriut
Mokreni
Mokreni
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 506 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 32′ 58″ Veri

21° 30′ 14″ Lindje

Popullsia 16 banorë (2002)