Molain, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molain
Komunë
noform
Pamje nga Molain
Vendndodhja
Molain is located in Franca
Molain
Molain
50°01′51″V 3°32′04″L / 50.030833333333°V 3.5344444444444°L / 50.030833333333; 3.5344444444444Koordinatat: 50°01′51″V 3°32′04″L / 50.030833333333°V 3.5344444444444°L / 50.030833333333; 3.5344444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.81 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02488


Molain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Molain ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 1.81 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Molain (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale