Molinchart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molinchart
Komunë
noform
Pamje nga Molinchart
Vendndodhja
Molinchart is located in Franca
Molinchart
Molinchart
49°33′40″V 3°32′26″L / 49.561111111111°V 3.5405555555556°L / 49.561111111111; 3.5405555555556Koordinatat: 49°33′40″V 3°32′26″L / 49.561111111111°V 3.5405555555556°L / 49.561111111111; 3.5405555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.47 km2
Popullsia 327 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02489


Molinchart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Molinchart ka një popullsi prej 327 banorë dhe sipërfaqe 4.47 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Molinchart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale