Monampteuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monampteuil
Komunë
noform
Pamje nga Monampteuil
Vendndodhja
Monampteuil is located in Franca
Monampteuil
Monampteuil
49°28′33″V 3°34′21″L / 49.475833333333°V 3.5725°L / 49.475833333333; 3.5725Koordinatat: 49°28′33″V 3°34′21″L / 49.475833333333°V 3.5725°L / 49.475833333333; 3.5725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.86 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02490


Monampteuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monampteuil ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 5.86 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monampteuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale