Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy
Komunë
noform
Pamje nga Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy
Vendndodhja
Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy is located in Franca
Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy
Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy
49°46′11″V 3°36′57″L / 49.769722222222°V 3.6158333333333°L / 49.769722222222; 3.6158333333333Koordinatat: 49°46′11″V 3°36′57″L / 49.769722222222°V 3.6158333333333°L / 49.769722222222; 3.6158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.72 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02491


Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 19.72 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monceau-le-Neuf-et-Faucouzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale