Monceau-le-Waast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monceau-le-Waast
Komunë
noform
Pamje nga Monceau-le-Waast
Vendndodhja
Monceau-le-Waast is located in Franca
Monceau-le-Waast
Monceau-le-Waast
49°37′08″V 3°42′49″L / 49.618888888889°V 3.7136111111111°L / 49.618888888889; 3.7136111111111Koordinatat: 49°37′08″V 3°42′49″L / 49.618888888889°V 3.7136111111111°L / 49.618888888889; 3.7136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02840
INSEE 02493


Monceau-le-Waast është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monceau-le-Waast ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monceau-le-Waast – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale