Monceau-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monceau-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Monceau-sur-Oise
Stema_figura
Vendndodhja
Monceau-sur-Oise is located in Franca
Monceau-sur-Oise
Monceau-sur-Oise
49°54′05″V 3°41′44″L / 49.901388888889°V 3.6955555555556°L / 49.901388888889; 3.6955555555556Koordinatat: 49°54′05″V 3°41′44″L / 49.901388888889°V 3.6955555555556°L / 49.901388888889; 3.6955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.86 km2
Popullsia 116 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02494


Monceau-sur-Oise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monceau-sur-Oise ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 5.86 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monceau-sur-Oise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale