Mondrepuis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mondrepuis
Komunë
noform
Pamje nga Mondrepuis
Vendndodhja
Mondrepuis is located in Franca
Mondrepuis
Mondrepuis
49°57′48″V 4°03′19″L / 49.963333333333°V 4.0552777777778°L / 49.963333333333; 4.0552777777778Koordinatat: 49°57′48″V 4°03′19″L / 49.963333333333°V 4.0552777777778°L / 49.963333333333; 4.0552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.33 km2
Popullsia 1005 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02495


Mondrepuis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mondrepuis ka një popullsi prej 1005 banorë dhe sipërfaqe 20.33 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mondrepuis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale