Monnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monnes
Komunë
noform
Pamje nga Monnes
Vendndodhja
Monnes is located in Franca
Monnes
Monnes
49°08′54″V 3°13′08″L / 49.148333333333°V 3.2188888888889°L / 49.148333333333; 3.2188888888889Koordinatat: 49°08′54″V 3°13′08″L / 49.148333333333°V 3.2188888888889°L / 49.148333333333; 3.2188888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.92 km2
Popullsia 119 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02496


Monnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Monnes ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 4.92 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale