Mons-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mons-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Mons-en-Laonnois
Vendndodhja
Mons-en-Laonnois is located in Franca
Mons-en-Laonnois
Mons-en-Laonnois
49°32′14″V 3°33′12″L / 49.537222222222°V 3.5533333333333°L / 49.537222222222; 3.5533333333333Koordinatat: 49°32′14″V 3°33′12″L / 49.537222222222°V 3.5533333333333°L / 49.537222222222; 3.5533333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Popullsia 1213 banorë
Dendësia 296 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02497


Mons-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mons-en-Laonnois ka një popullsi prej 1213 banorë dhe sipërfaqe 4.1 km², me një dendësi prej 296 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mons-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale