Mont-Saint-Jean, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Saint-Jean
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Saint-Jean
Vendndodhja
Mont-Saint-Jean is located in Franca
Mont-Saint-Jean
Mont-Saint-Jean
49°47′23″V 4°12′27″L / 49.789722222222°V 4.2075°L / 49.789722222222; 4.2075Koordinatat: 49°47′23″V 4°12′27″L / 49.789722222222°V 4.2075°L / 49.789722222222; 4.2075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.97 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02522


Mont-Saint-Jean është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mont-Saint-Jean ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 3.97 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Saint-Jean (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale