Mont-Saint-Martin, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Saint-Martin
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Saint-Martin
Vendndodhja
Mont-Saint-Martin is located in Franca
Mont-Saint-Martin
Mont-Saint-Martin
49°16′57″V 3°38′25″L / 49.2825°V 3.6402777777778°L / 49.2825; 3.6402777777778Koordinatat: 49°16′57″V 3°38′25″L / 49.2825°V 3.6402777777778°L / 49.2825; 3.6402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02523


Mont-Saint-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mont-Saint-Martin ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Saint-Martin (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale