Mont-Saint-Père

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Saint-Père
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Saint-Père
Vendndodhja
Mont-Saint-Père is located in Franca
Mont-Saint-Père
Mont-Saint-Père
49°04′31″V 3°29′22″L / 49.075277777778°V 3.4894444444444°L / 49.075277777778; 3.4894444444444Koordinatat: 49°04′31″V 3°29′22″L / 49.075277777778°V 3.4894444444444°L / 49.075277777778; 3.4894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.69 km2
Popullsia 709 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02524


Mont-Saint-Père është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mont-Saint-Père ka një popullsi prej 709 banorë dhe sipërfaqe 10.69 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Saint-Père – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale