Mont-d'Origny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-d'Origny
Komunë
noform
Pamje nga Mont-d'Origny
Vendndodhja
Mont-d'Origny is located in Franca
Mont-d'Origny
Mont-d'Origny
49°50′35″V 3°30′00″L / 49.843055555556°V 3.5°L / 49.843055555556; 3.5Koordinatat: 49°50′35″V 3°30′00″L / 49.843055555556°V 3.5°L / 49.843055555556; 3.5
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.52 km2
Popullsia 885 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02390
INSEE 02503
Faqja Zyrtare http://www.montdorigny.fr


Mont-d'Origny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mont-d'Origny ka një popullsi prej 885 banorë dhe sipërfaqe 13.52 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-d'Origny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale