Montaigu, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montaigu
Komunë
noform
Pamje nga Montaigu
Stema_figura
Vendndodhja
Montaigu is located in Franca
Montaigu
Montaigu
49°32′08″V 3°49′47″L / 49.535555555556°V 3.8297222222222°L / 49.535555555556; 3.8297222222222Koordinatat: 49°32′08″V 3°49′47″L / 49.535555555556°V 3.8297222222222°L / 49.535555555556; 3.8297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.51 km2
Popullsia 751 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02498


Montaigu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montaigu ka një popullsi prej 751 banorë dhe sipërfaqe 23.51 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montaigu (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale