Montbavin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montbavin
Komunë
noform
Pamje nga Montbavin
Vendndodhja
Montbavin is located in Franca
Montbavin
Montbavin
49°31′20″V 3°31′41″L / 49.522222222222°V 3.5280555555556°L / 49.522222222222; 3.5280555555556Koordinatat: 49°31′20″V 3°31′41″L / 49.522222222222°V 3.5280555555556°L / 49.522222222222; 3.5280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.44 km2
Popullsia 48 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02499


Montbavin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montbavin ka një popullsi prej 48 banorë dhe sipërfaqe 5.44 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montbavin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale