Montbrehain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montbrehain
Komunë
noform
Pamje nga Montbrehain
Stema_figura
Vendndodhja
Montbrehain is located in Franca
Montbrehain
Montbrehain
49°58′00″V 3°21′03″L / 49.966666666667°V 3.3508333333333°L / 49.966666666667; 3.3508333333333Koordinatat: 49°58′00″V 3°21′03″L / 49.966666666667°V 3.3508333333333°L / 49.966666666667; 3.3508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
Popullsia 843 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02500


Montbrehain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montbrehain ka një popullsi prej 843 banorë dhe sipërfaqe 9.9 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montbrehain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale