Montchâlons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montchâlons
Komunë
noform
Pamje nga Montchâlons
Vendndodhja
Montchâlons is located in Franca
Montchâlons
Montchâlons
49°30′48″V 3°43′40″L / 49.513333333333°V 3.7277777777778°L / 49.513333333333; 3.7277777777778Koordinatat: 49°30′48″V 3°43′40″L / 49.513333333333°V 3.7277777777778°L / 49.513333333333; 3.7277777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Popullsia 60 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02501


Montchâlons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montchâlons ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montchâlons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale