Montcornet, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montcornet
Komunë
noform
Pamje nga Montcornet
Stema_figura
Vendndodhja
Montcornet is located in Franca
Montcornet
Montcornet
49°41′44″V 4°01′02″L / 49.695555555556°V 4.0172222222222°L / 49.695555555556; 4.0172222222222Koordinatat: 49°41′44″V 4°01′02″L / 49.695555555556°V 4.0172222222222°L / 49.695555555556; 4.0172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.74 km2
Popullsia 1478 banorë
Dendësia 257 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02502


Montcornet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montcornet ka një popullsi prej 1478 banorë dhe sipërfaqe 5.74 km², me një dendësi prej 257 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montcornet (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale