Montescourt-Lizerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montescourt-Lizerolles
Komunë
noform
Pamje nga Montescourt-Lizerolles
Stema_figura
Vendndodhja
Montescourt-Lizerolles is located in Franca
Montescourt-Lizerolles
Montescourt-Lizerolles
49°44′19″V 3°15′27″L / 49.738611111111°V 3.2575°L / 49.738611111111; 3.2575Koordinatat: 49°44′19″V 3°15′27″L / 49.738611111111°V 3.2575°L / 49.738611111111; 3.2575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.29 km2
Popullsia 1676 banorë
Dendësia 266 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02440
INSEE 02504
Faqja Zyrtare http://www.mairie-montescourt.fr


Montescourt-Lizerolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montescourt-Lizerolles ka një popullsi prej 1676 banorë dhe sipërfaqe 6.29 km², me një dendësi prej 266 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montescourt-Lizerolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale