Montgobert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgobert
Komunë
noform
Pamje nga Montgobert
Vendndodhja
Montgobert is located in Franca
Montgobert
Montgobert
49°18′25″V 3°08′54″L / 49.306944444444°V 3.1483333333333°L / 49.306944444444; 3.1483333333333Koordinatat: 49°18′25″V 3°08′54″L / 49.306944444444°V 3.1483333333333°L / 49.306944444444; 3.1483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.18 km2
Popullsia 202 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02506


Montgobert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montgobert ka një popullsi prej 202 banorë dhe sipërfaqe 11.18 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montgobert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale