Montgru-Saint-Hilaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgru-Saint-Hilaire
Komunë
noform
Pamje nga Montgru-Saint-Hilaire
Vendndodhja
Montgru-Saint-Hilaire is located in Franca
Montgru-Saint-Hilaire
Montgru-Saint-Hilaire
49°11′22″V 3°19′44″L / 49.189444444444°V 3.3288888888889°L / 49.189444444444; 3.3288888888889Koordinatat: 49°11′22″V 3°19′44″L / 49.189444444444°V 3.3288888888889°L / 49.189444444444; 3.3288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.24 km2
Popullsia 35 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02507


Montgru-Saint-Hilaire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Montgru-Saint-Hilaire ka një popullsi prej 35 banorë dhe sipërfaqe 3.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montgru-Saint-Hilaire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale